جراحی دندان راحتتر است یا کشیدن آن؟
اکثریت مراجعین قبل از تعیین وقت می پرسند که آیا دندان من جراحی می شود یا کشیده می شود چون از جراحی می ترسم. برخلاف تصور جراحی دندان بسیار راحتتر و قابل پیش بینی تر از کشیدن دندان است.
برای اینکه دندان خارج شود مقدار کمی لثه باید کنار زده شود. مقدار کمی از استخوان برداشته شود و در بعضی موارد دندان باید بریده شود که با نیروی کمتر و آسیب کمتری به بافت های اطراف خارج شود. این یک اصل کلی است که هم در کشیدن دندان و هم در جراحی اتفاق می افتد. ولی در جراحی کنار زدن لثه، برداشت استخوان و تراش دندان بسیار کنترل شده تر از روش کشیدن ساده است و عوارض کمتر و میزان بهبودی سریعتر است.
در حین عمل جراحی، بیماران درد کمتری نسبت به کشیدن ساده حس می کنند و در خیلی از موارد کاملا بی درد است.

در جراحی دندان عوارضی مثل دردهای شدید بعد از عمل، بازشدن سینوس، شکسته شدن ریشه و باقی ماندن آن در فک، عفونت، آسیب های لثه و بافتهای اطراف کمتر از کشیدن اتفاق می افتد. باتوجه به اینکه در جراحی بعد از خارج کردن دندان بخیه زده می شود، میزان خونریزی بسیار کمتر می شود و دوره ترمیم بعدی تسریع می شود. تمامی این اعمال بی درد است و معمولا بیماران حس نمی کنند. برای گرفتن نتیجه بهتر به دندانپزشکتان اعتماد کنید و اجازه دهید کارهایی را که برای خودتان بهتر است، انجام دهد.

 
امتیاز دهید :
به اشتراک بگذارید :

گزارش

نظرات کاربران

نظر دهید

تماس سریع